RAZIGRANI ČRNUČANI DO ZASLUŽENE ZMAGE

ČRNUČE - PRO VOLLEY 3:0 (25:11, 25:17, 25:15)

PRO Volley: Zemljič 6, Črešnik 5, Murks 3, Hankić 3, Špindler 3, Vidovič 2, Kunšek 1

Črnuče: Mivšek 11, Vilar 8, Rojnik 6, Erpič 5, Novljan 4, Valenčič 3, Rutar 3, Sešek 2, Gornik 1, Verdinek 1

Mariborska ekipa, ki je v Ljubljano prišli v spremenjeni zasedbi, ni bila kos razigranim domačinom, ki so v treh nizih zanesljivo dobili srečanje in tako pred zadnjim krogom 1.B DOL ostajajo v igri za končno prvo mesto.

Že prvi niz je nakazal potek tekme. Domača vrsta je že hitro prevzela vajeti v svoje roke in si priigrala prednosti 9 točk (13:4). Štajerci nikakor niso našli recepta za igro razpoloženih domačinov, ki so niz dobili z veliko razliko.

Začetek drugega niza je ponudil nekaj veselja Mariborčanom, saj so edinkrat na tekmi povedli z 0:2, potem pa je spet prišla do izraza premoč Črnučanov. V nadaljevanju niza, v katerem smo videli nekaj izjemnih obrambnih potez na obeh straneh, so domačini ponovno hitro prevzeli pobudo in gostom dovolili vsega skupaj 17 točk.

V tretjem nizu je sta oba trenerja postavi pomešala, a tudi to igralcem PRO Volley ni kaj dosti pomagalo. Sicer so se Mariborčani Črnučanom uspeli približali na 7:8, a so nato domačini po polminutnem odmoru ponovno stopili na plin in povišali vodstvo na 20:10. Tekmo je s točko v napadu zaključil domači sprejemalec Verdinek.